Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Solid Eurocontainer Offer
Click and drag to spin
£121.00 Ex VAT
£97.00
Ex VAT
£116.40 Incl. VAT
Pack of 5 £19.40 excl.VAT per unit Item code A367115
Specifications
Product Information
| Product Name | Solid Eurocontainer Offer, Capacity: 34 L, O/A height: 180 mm, O/A width: 400 mm, O/A length: 600 mm |
|---|---|
| Packaging | <strong>Pack of 5</strong> |
Technical Specification
| Capacity (L) | 34 L |
|---|---|
| O/A length (mm) | 600 mm |
| O/A width (mm) | 400 mm |
| O/A height (mm) | 180 mm |
| Max. load (kg) | 21 kg |
| Material | Polypropylene |
| Bin colour | Grey |
Documentation
Select your product to consult available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.
