Click and drag to spin
£13.65
ex. VAT
£16.38
Incl. VAT
Pack of 1000
£0.01 excl.VAT per unit
Item code
A000173
Specifications
Product Information
| Product Name | Cable Ties, Width: 2.6 mm, Lengths: 160 mm, Colour: White, Materials: Nylon |
|---|---|
| Brand | Stafa |
| Packaging | <strong>Pack of 1000</strong> |
Technical Specification
| Materials | Nylon |
|---|---|
| Lengths (mm) | 160 mm |
| Width (mm) | 2.6 mm |
| Min. operating temperature (°C) | -35 °C |
| Max. operating temperature (°C) | 85 °C |
| Colour | White |
| Number of parts | 1000 |
| Strip width (mm) | 2.6 mm |
Documentation
Select your product to consult available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.
