Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Environmental and/or social benefits.
This product is 100% recyclable, which means that at the end of its life, all of its components can be recycled separately via specific recycling facilities.
Specifications
Product Information
| Product Name | Black Recycled Anti Fatigue Mat, Width: 0.9 m, Lengths: 1 m, Colour: Dark grey |
|---|---|
| Brand | Coba |
| Packaging | the meter |
Technical Specification
| Lengths (m) | 1 m |
|---|---|
| Width (m) | 0.9 m |
| Colour | DARK GREY |
| Product weight (kg) | 2.00 kg |
| Customer warranty | 1 YEAR |
| Contains recyclable materials | YES - 100% |
| Fully recyclable packaging | YES - 100% |
Documentation
Select your product to consult available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.
