Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Large Automatic Tape Dispenser - Water Activated Adhesion - Optimax
Click and drag to spin
Environmental and/or social benefits.
This packaging is 100% recyclable, which means that at the end of its life, all of its components can be recycled separately via specific recycling facilities.
This packaging is either partially or entirely recycled, which means that it has been made using materials from recycling facilities (refer to the technical specifications for more information).
This packaging is either partially or entirely recycled, which means that it has been made using materials from recycling facilities (refer to the technical specifications for more information).
Specifications
Product Information
| Product Name | Large Automatic Tape Dispenser, For roll width: 80 mm, For roll length: 0 m, Product weight: 12 kg |
|---|---|
| Packaging | unit |
Technical Specification
| For roll width (mm) | 80 mm, 80 mm |
|---|---|
| For roll length (m) | 0 m, 0 m |
| Lengths (mm) | 539 mm, 539 mm |
| Height (mm) | 309 mm, 309 mm |
| Width (mm) | 325 mm, 325 mm |
| Customer warranty | 1 YEAR |
| Fully recyclable packaging | YES - 100% |
Documentation
Select your product to consult available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.
