Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | Steel truck, Load capacity: 200 kg, Type of toe plate: Fixed, O/A height: 1300 mm |
|---|---|
| Brand | Manutan Expert |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Special offer | On special offer |
|---|---|
| Load capacity (kg) | 200 kg |
| O/A height (mm) | 1300 mm |
| Type of toe plate | FIXED |
| Fixed toe plate width (mm) | 480 mm |
| Fixed toe plate depth (mm) | 295 mm |
| Wheel Ø (mm) | 250 mm |
| Wheel tyre | RUBBER |
| Ergonomic | NO |
| Wheel width (mm) | 60 mm |
| Customer warranty | 10 YEARS |
| Material | STEEL |
Documentation
Select your product to consult available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.
