Your session is about to timeout due to inactivity. Click OK to extend your time for an additional 480 minutes.
Click and drag to spin
Specifications
Product Information
| Product Name | Metal Storage Locker, Type of locker: L-door, Material: Steel, Number of boxes/column: 2 |
|---|---|
| Brand | Manutan Expert |
| Packaging | unit |
Technical Specification
| Special offer | On special offer |
|---|---|
| Type of locker | L-DOOR |
| Number of boxes | 2 |
| Number of boxes/column | 2 |
| Number of columns | 1 |
| Number of doors | 2 |
| Support | ON A BASE |
| Material | STEEL |
| Height (mm) | 1850 mm |
| Type of lock | CYLINDER LOCK |
| Width (mm) | 380 mm |
| Column width (mm) | 330 mm |
| Depth (mm) | 450 mm |
| Frame steel sheet thickness | 6/10E |
| Frame colour | GREY |
| Door colour | BLUE |
| Customer warranty | 10 YEARS |
| Delivered assembled | NO |
| Assembly | SELF-ASSEMBLY |
Documentation
Select your product to consult available documents
Our reviews are genuine and reliable. To find out more about our authentication and control procedures, click here.
